ANDIRIN SOĞUK HAVA DEPOSU  0536 355 83 33

İstediğiniz özelliklerde ve ölçülerde Soğuk Oda – Soğuk Hava Deposu İmal Ediyoruz. En uygun fiyata en kaliteli Soğuk Oda – Soğuk Hava Deposu Teklifini firmamızdan alırsınız.

Akkar Endüstriyel Soğutma Firması olarak Türkiye’nin her yerine Soğuk Oda satışı ve servis hizmetimiz vardır. En uygun fiyata en kaliteli soğuk oda almak istiyorsanız firmamızdan mutlaka teklif alın.

Şanlıurfa Soğuk Hava Deposu İmalatı
ANDIRIN Soğuk Hava Deposu İmalatı
 • Andırın Soğuk Hava Deposu 

Soğuk Oda Olarak Ne Yapıyoruz?

 • Standart ve özel tasarım soğuk ve donmuş muhafaza odaları olarak panel tip soğuk oda üretimi yapıyoruz.
 • Soğuk odalar standart olarak 1 kW-10 kW soğutma kapasitesi aralıklarında hermetik kompresörlü ve hava soğutmalı kondenserli olarak üretiyoruz.
 • Tüm soğuk oda ekipman ve bileşenlerinde CE ve ISO belgeli dünya markaları tercih ediyoruz.
 • Özel taleplere yönelik çözümler sunuyoruz.
 • Kondenserler standart versiyonlarda +38/ +43°C ortam sıcaklığına göre R404a gazlı olarak tasarlanmıştır, ancak ihtiyaca göre +50/ +55°C ortam sıcaklığına uygun R134a gazlı özel tasarım imalatlar yapıyoruz.
 • İsteğe bağlı fan hız kontrolü ilave edilerek enerji tasarrufu sağlıyoruz.
 • Tüm kondenserler bakır boru ve alüminyum finli olarak üretiyoruz.
 • Soğuk oda kapıları ihtiyaca göre 80/100/120/150 mm kalınlıkta 40/42 kg/m3 yoğunlukta poliüretan dolgulu üretiyoruz.
 • Negatif odalarda kapı rezistansı kullanıyoruz.
 • Kapılar kilitlense bile içeriden açılmaya imkan vermektedir. İsteğe bağlı gözetleme camı takıp ve paslanmaz, PVC kaplamalı kapılar yapıyoruz.

  Andırın Soğuk Hava Deposu

 • Soğuk Odaların Kullanıldığı Yerler

Günümüzde çeşitli sektör içinde yer alan kurumsal firmalar, bünyelerindeki ürünleri gerek raf ömrü doğrultusunda gerekse yapısını bozmamak kaydıyla uzun vadede saklamak adına Soğutma Sistemleri konusunda yardıma ihtiyaç duymaktadır. Soğutma sistemi, muhafaza edilmek istenen her nevi ürünü doğal haline en yakın şekilde kalmasına ön veren bir uygulamalıdır. Tercihe bağlı olarak betonarme ile prefabrik yapılarda inşa edilmesi mümkündür. Ayrıca var olan bir yapının soğuk hava deposuna çevrilmesi de iyi bir projeyle oldukça verimli olacaktır. Özellikle gıda sektöründe meyve ve sebzelerin çok kısa sürelerde bozulmaya uğraması, normal olarak üreticiye ciddi şekilde zarar getirmektedir.

Bu noktada devreye giren soğuk hava depoları, üreticinin hasatını yaptığı gibi ürünlerini doğru depolama ile yerleştireceği soğuk oda içinde ürün cinsine bağlı olarak uzun vadede koruma yapabilecektir. Soğuk odalar ile donuk Odalar -25°C / +8°C aralıklarındaki derecelerde kullanılan muhafaza odalarıdır. Küçük kapasitedeki odaların cihazlarında genellikle hermetik kompresörler, büyük kapasitedeki odalarda ise yarı hermetik kompresörler  kullanılmaktadır. Soğuk ve Donuk Oda kulanım alanlarına değinmek gerekirse; et entegre tesislerinde, kasap işletmelerinde, balık işletmelerinde ve balık hallerinde, sebze ve meyve depolamada, unlu ve sütlü mamullerin muhafazasında, dondurma muhafazasında, ayran süt peynir ve benzeri ürünlerin muhafazasında, tıbbi ve medikal ürünlerin muhafazasında, otellerde, restoranlarda, yemekhanelerde, catering yemek işletmelerinde kısacası birçok alanda tercih edilmektedir.

Dolayısıyla hangi sektörde olursanız olun fark etmeksizin ihtiyacınız olan ebatlardaki Soğuk Oda kurulumu tarafımızdan en iyi şartlarda yapılmakta olup, anahtar teslim şeklinde sizlere sunulmaktadır. Muhafaza edeceğiniz ürün ve ileride üretimini yapma ihtimaliniz olan ürünler konusunda en iyi şekilde analiz yapacak olan proje yöneticilerimiz, var olan üretiminizi en iyi şekilde muhafaza etme koşullarını sizlere sunacağı gibi aynı zamanda ileri dönük hedeflediğiniz projelerinizi de destekleyici bir çalışmayla karşınıza çıkacaklardır. Bizler Akkar Soğutma Sistemleri olarak soğuk oda ve donuk oda taleplerinizde sorunsuz hizmet vermenin gururunu her daim yaşamaktayız. Sizlerden süre gelen memnuniyet ile de bu gururu her zaman yaşamak adına çalışmalarımıza titizlikle devam etmekteyiz.

Andırın Soğuk Hava Deposu

FAALİYET ALANLARIMIZ

Andırın Soğuk Hava Deposu

 • Soğuk Hava Deposu
 • Narenciye Soğuk Hava Depoları
 • Yaş Sebze Meyve Soğuk Hava Depoları
 • Elma Soğuk Hava Depoları
 • Et ve Tavuk Soğuk Hava Deposu
 • Unlu Mamül Soğuk ve Donuk Odalar
 • Sütlü Mamül Soğuk Hava Depoları
 • Tıbbi ve Medikal Soğuk Odalar
 • Proses Ortam Soğutma Alanları
 • Et Balık Unlu Mamül Şok Odaları
 • Soğuk Oda – Donuk Oda
 • Aşı Odaları
 • Ev Tipi Soğuk Odalar
 • Konteyner Soğuk Odalar

Split Soğutma Cihazları

Split soğutma cihazları genellikle küçük ve orta kapasiteli soğuk hava depolarında tercih edilen cihazlardır.  İç ve  dış ünite olmak üzere iki üniteden oluşur. Kondanser seçimi tropikal iklim kuşağına uygundur. Kabinin elektrostatik boyalı olması cihazın olumsuz hava koşullarından etkilenmesini önler.

Düşük ses seviyesinde çalışır. Mekanik aksam ile hareketli aksamlar ayrı bölümlerde dizayn edilmiştir. Bu durum cihazın daha rahat çalışmasını ve servis konusunda daha verimli olmasını sağlar.

+14°C ile -25°C arasında sıcaklık değerlerinde soğutma yapmaktadır.

+50°C Dış ortam kondenzasyon kapasitesi

Kolay temizlenebilir kondenser

galvaniz çelik gövde. Bireysel bölmeli servis kapakları

Gözetleme camı ve alçak, yüksek basınç kombineleri

Drenaj sistemi

Tavan ve duvara kolay montaj

ISO 9001, CE, TSEK ve GOST belgeli

Andırın Soğuk Hava Deposu 

Endüstriyel Soğutma Cihazları

Endüstriyel Soğutma Cihazları, orta ve yüksek kapasiteli soğuk hava depolarında kullanılan cihazlardır. İç ve dış ünite olmak üzere iki ayrı göreve sahip ekipmanlardan oluşmaktadır.. Kabin tipi dış ünite özelliğine sahiptir. Kondenser seçimi tropikal iklim kuşağına uygun olarak üretilmiştir.

Kabinin elektrostatik boyalı olması cihazın olumsuz hava koşullarından etkilenmesini önler. Düşük ses seviyesinde çalışır. Mekanik aksam ile hareketli aksamlar ayrı bölümlerde dizayn edilmiştir. Bu durum cihazın daha rahat çalışmasını ve servis konusunda daha verimli olmasını sağlar.

+50°C Dış Ortam Kondenzasyon Kapasitesi

Kolay Temizlenebilir Kondenser

Dış Ünite ve Kondenser Ünitesi Bağımsız Olarak Üretilebilir

Galvaniz Çelik Gövde, Bireysel Bölmeli Servis Kapakları

Gözetleme Camı ve Alçak, Yüksek Basınç Kombineleri

Drenaj Sistemi

Tavan ve Duvara Kolay Montaj

ISO 9001, CE, TSEK, GOST Belgeli

 • Andırın Soğuk Hava Deposu İmalatı

Şok Cihazları

Şok Cihazları, ürünlerin uzun süre muhafaza edilmesi için tercih edilmektedir. Şoklanan ürünün çekirdek sıcaklığını, ürün özelliğinde değişikliğe sebep vermeden ve de tazeliğini koruyarak belirli saat dilimlerinde istenilen dereceye düşüren cihazlardır.

Günümüzde soğuk zincirin önemini hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Her alanda ihtiyaç duyduğumuz bir soğutma sistemi olmuştur. Bu soğuk zincirin en büyük halkasını da Şok cihazları oluşturmaktadır.

Şok cihazlarında kullanılan kompresörler semi hermetic (yarı hermetik) kompresörlerdir. Genellikle çift kademe kompresörler tercih edilmektedir.

Şok ünitelerinde askılı tip ve zemine montajlı tip evaporatör seçenekleri mevcuttur.

+50°C Dış Ortam Kondenzasyon Kapasitesi

Kolay Temizlenebilir Kondenser

Dış Ünite ve Kondenser Ünitesi Bağımsız Olarak Üretilebilir

Galvaniz Çelik Gövde, Bireysel Bölmeli Servis Kapakları

Gözetleme Camı ve Alçak, Yüksek Basınç Kombineleri

Drenaj Sistemi

Tavan ve Duvara Kolay Montaj

ISO 9001, CE, TSEK, GOST Belgeli

 • Andırın Soğuk Hava Deposu 

Proses / Ortam Soğutma Cihazları

Proses soğutma cihazları diğer bir adıyla alan soğutma cihazları üretim alanlarında hem kaliteli ürün hem de gıda mevzuatı gereği kullanılan ortam soğutma cihazlarıdır. Tavan tipi evaporatörü sayesinde ürünlerin bakteri toplaması ve personelin oluşan hava akımından olumsuz etkilenmesini engeller. Kabin tipi dış ünite özelliğine sahiptir. Kondenser seçimi tropikal iklim kuşağına uygundur. Kabinin elektrostatik boyalı olması cihazın olumsuz hava koşullarından etkilenmesini önler. Düşük ses seviyesinde çalışır. Mekanik aksam ile hareketli aksamlar ayrı bölümlerde dizayn edilmiştir. Bu durum cihazın daha rahat çalışmasını ve servis konusunda daha verimli olmasını sağlar.

+50°C Dış Ortam Kondenzasyon Kapasitesi

Kolay Temizlenebilir Kondenser

Özel Proses Evaporatör

Dış Ünite ve Kondenser Ünitesi Bağımsız Olarak Üretilebilir

Galvaniz Çelik Gövde, Bireysel Bölmeli Servis Kapakları

Gözetleme Camı ve Alçak, Yüksek Basınç Kombineleri

Drenaj Sistemi

Tavan ve Duvara Kolay Montaj

ISO 9001, CE, TSEK, GOST Belgeli

Andırın Soğuk Hava Deposu

Soğuk Oda Panelleri

Soğuk Oda Panelleri soğutma cihazlarının daha işlevsel çalışmasına yardımcı olan önemli bir izolasyon sistemidir. 0,50 mm iki saç arasına enjekte edilmiş 40-42 dansite poliüretandan dan oluşur. Kilitli veya kilitsiz seçenekleri mevcuttur. Soğuk hava deposu panelleri her ne kadar yapıyı bir bütün halde gösterse de izolasyon özelliği taşıdığı için çok özenli ve detaylı bir çalışmanın sonucunda meyvelerini verir.

Soğutma cihazı en büyük kapasitede seçilmiş olsa bile panel izolasyonu doğru yapılmadığı sürece işletmenin enerji kayıpları süreklilik arz eder. Soğuk hava deposunun muhafaza edilecek ürünün derecesine ve işletmenin teknik yapısına göre seçilen paneller modüler özelliğe sahiptir.

İşletmenin taşınması, kapasitenin artırılması gibi durumlarda demonte olarak sökülür ve yeni yerinde tekrar kurulur. Soğuk rejime göre donmuş rejimin panel izolasyonu farklı şekillerde yapılır. Soğuk hava depolarının vazgeçilmez izolasyon malzemelerindendir.

Paslanmaz, Pvc, Poly- Poly, Oluklu, Oluksuz ürün çeşitlerine sahiptir. Zemin Paneli de üç farklı şekilde üretilebilir.

 

Call Now ButtonHemen Ara